Plusy oraz minusy zaciągania pożyczek poza bankiem.

Przychodzi w ciągu życia taki okres, gdy zaczyna brakować gotówki. Wtedy należy przemyśleć,w jaki sposób je uzyskać.Istnieje trochę wariantów do wybrania. Przede wszystkim zaciągnięcie kredytu w państwowej instytucji finansowej. Jednak, kiedy przeszłość zarejestrowana w BIK nie jest pozytywna, bank może nie nie przychylić się możliwości udzielenia kredytu. W takiej sytuacji najlepiej zaciągnąć pożyczkę w firmie prywatnej. Przekonajmy się, jakie istnieją wady i zalety takiego rozwiązania.

Rozpocznijmy od słabych stron. Najważniejszą słabością chwilówki zaciąganej poza bankiem okazuje się jej wysokie oprocentowanie. Prywatne firmy chcą bardzo często zarobić fortunę na kliencie. Okazuje się, że roczna stopa oprocentowania osiąga próg nawet kilkudziesięciu procent. Poza tym, niejednokrotnie należy również ponieść wszelkiego rodzaju dodatkowe opłaty, których w pierwszym momencie umowa nie obejmuje. To sprawia, że tak istotne jest czytanie podpisywanych dokumentów.

Teraz kolej zalet, których również trochę jest. Po pierwsze nie trzeba legitymować się zaświadczeniem o dobrej historii w BIK. Prywatne przedsiębiorstwa świadczą kredyty także osobie, która może pochwalić się problemami z długami. Poza tym bardzo szybko można otrzymać potrzebne środki. Wystarczy skorzystać z odpowiedniej platformy internetowej, a czasem tylko wysłać zgłoszenie sms-owe.

Pieniążki chwilę później pojawiają się już na koncie.

To, czy warto zaciągać pożyczki poza instytucjami bankowymi, zależy od danej jednostki. Każdy człowiek znajduje się w różnej sytuacji życiowej i ma różne wymagania. Ewentualny kredyt powinno się dobrać do swoich.

Zobacz więcej: Pożyczka online

This entry was posted in Finanse. Bookmark the <a href="http://suweren.extra-blog.pl/plusy-oraz-minusy-zaciagania-pozyczek-poza-bankiem/" title="Permalink to Plusy oraz minusy zaciągania pożyczek poza bankiem." rel="bookmark">permalink</a>.

Comments are closed.